Trakaře z nebe nepadají, aneb afirmace nestačí

Trakaře z nebe nepadají, aneb afirmace nestačí

Když jsem se před skoro 4 lety znovu pokoušela vrátit k osobním rozvoji, tak jsem jako vždy začala u čtení knih. Má oblíbená byla od Luis Hay,  kniha : Miluj svůj život
Luisa mi svým způsobem změnila pohled na život, kde jsem začala chápat, že i žena, která si zažila své osobní peklo se může dostat navrchol a být sama sebou.

Jako další mi hodně pomohl Jack Canfield se svou knihou Pravidla úspěchu, kde jsem si uvědomila sílu myšlení a zákon přitažlivosti  a hlavně to, že něco takového vůbec existuje.

I když na tyto knihy mám skvělé vzpomínky a stále je mám ve své knihovně na čestném místě, tak se musím přiznat, že jsem s pár technikami zápasila a nešlo mi je dobře aplikovat do života…

Tím jsem ale pochopila jednu věc.

Ono je to velice hezké myslet pozitivně a opravdu, ONI nelžou, protože tohle vše mění lidem život!
Mě osobně se velice změnil.
Začala jsem vnímat svět jako hru a lidi (ať už jsou jakýkoliv) beru jako svou inspiraci.
Začala jsem vidět a vnímat své sny, které jsem dřív neviděla a ani nevnímala. Určila jsem si své záměry/ cíle, uvědomila jsem si, že díky tomu, že jsem začala pozitivněji myslet, tak jsem většinu svých strachů ze svých cílů přesunula na druhou kolej.

Ale byl zde háček!

I u pozitivního myšlení nastane zlom a Vy najednou vidíte černě. Nic se Vám nedaří, je Vám do breku, a vše se hroutí, jako právě postavený domeček z karet.
Jediné, co děláte je, že svou vlastní mysl a i sami sebe přesvědčujete o tom, že toto je špatné a že musíte okamžitě přemýšlet jinak… Ano MUSÍTE… už teď se mi to nelíbí, protože slovo muset je pro mě výraz nucení.
Také znáte, když Vás, jako dítě do něčeho nutili? Například do jídla, sportu nebo do školy?
Ne? Já ano…

Ale vrátíme se k příběhu.

Když se totiž nutíte, nebo Vaše mysl Vás nutí a zoufale se snaží vrátit situaci do pozitiva, do pozitivního myšlení, do své vlastní krásné energie, která Vás nabíjí.
A to z toho důvodu, že víte, že svou energií si přitahujete přesně to, na co myslíte. Dostane se Vám přesně to, v jaké energii jste.
Takže pokud je ve vaší mysli negace, tak ve vašem životě se může objevit ještě více negace a negativních zkušeností.

Ale i přes toto veškeré vědění světa víte, že to teď prostě nezměníte. Že Vaše vnitřní já. nebo Váš šotek v hlavě Vám neustále podstrkuje nějaké strachy a negativní příběhy.
Najednou se neumíte přeprogramovat na pozitivum.

Co pak většinou nastane?

V mém případě na řadu přichází afirmace.
Začnu si říkat, jak je vše dobré a vše špatné pouštím tady a teď pryč.

Ale někdo si začne hned říkat, že je úspěšný, bohatý a kdo ví, třeba si i řeknete, že je milionář….

Teď po pravdě, když si v negaci ( tím myslím, když nemáte ani na nájem, nebo na zaplacení složenek) řeknete : ,,Jsem milionářka“ , věřili byste tomu? Jaká by byla vaše reakce?

Má reakce by byla asi taková, že bych se sama sobě zasmála a samozřejmě bych věděla, že si lžu. Vše by se ještě víc prohloubilo, a já upadala daleko víc do negativního myšlení a deprese.
Byla bych úplně na pokraji sil a nevěděla, co mám dělat. Jen bych seděla na gauči, přemýšlela a možná i brečela, jak je svět nespravedlivý.

Znáte tento pocit?

Máte i Vy svůj stereotyp a každé ráno si říkáte nějakou afirmaci?
Ale věříte jí? Umíte si vyvolat pocit štěstí? Nebo si jen do zrcadla říkáte, jak se milujete, ale přitom se na sebe sotva koukáte?

Ne, toto je opravdu HLOUPOST!
Co tedy pro to udělat?

 • Přestaňte přehánět…

Pokud nemáte peníze, nebo se nemáte rádi, tak je jasné, že si nemůžete hned říkat, že jste milionáři, nebo že se milujete.

Vaše podvědomí a Vaše vnitřní JÁ není hloupé a ví, že si lžete.

Ale je tu něco, co Vám pomůže VŠE změnit 

Pokud chcete zvýšit Vaší lásku k sobě  
1) Z
ačněte se chválit, začněte si všímat věcí kolem sebe.
Pokud se neumíte ani pochválit, tak si všímejte, co se Vám za den přihodilo, a co bylo podle Vás fajn ( ,,Dnes jsem si dobře popovídala s kamarádkou, děkuji za to. „nebo : „Dnes jsem šla kolem kavárny a dala si opravdu výbornou kávu!“ )
2) Všímejte si detailů
Dokonce se podívejte i na to, jak se oblékáte, jaké barvy na sebe dáváte. Jsou to barvy, které Vás podporují, jako je například červená, která Vám chrání energii a dodává kuráž? Nebo oranžová, která Vás naladí na své vlastní já? Nebo to jsou barvy, které Vás ba naopak utlumují? Jako je černá, která chrání energii člověka, ale už svou chladnější barvou Vám Vaše city utlumí a podpoří ve Vaší pochmurné náladě?

Nebo i dokonce lehce růžová, která má dobré a léčivé účinky, ale pro citlivého člověka v depresi může být právě impulzem být takový ,,emočně rozladěný“ ? Pokud ale ovládáte své emoce, tak právě růžová Vám může vyvolat úsměv na tváři a být v harmonii.

Zkuste si na sebe brát věci ne podle pocitu, ale podle toho, co by Vám v dané situaci mohlo pomoci se cítit lépe.

Tak to funguje i s afirmací

Proto, když se podíváte na sebe do zrcadla, tak si vyjmenujte alespoň 3 věci, které Vám sluší, a co se Vám na Vás samotných líbí ( například : ,,Dneska jsem si dobře namalovala oči, tyhle nové boty mi opravdu sluší, jsou dokonalý! Wau, dneska mám krásně upravené vlasy!“ )
Zkuste navnímat ten pocit, když se chválíte. Je to super, že?

Jak už jsem jednou řekla, když zatím nedokážete chválit sebe, všimněte si alespoň věcí, co se Vám za den podařilo.

Proč to říkám?
Protože právě ten pocit, když se chválíte by měl být i u Vaší afirmace. Která se často považuje jen za lehkou větu, kterou řeknu a z ničeho nic se budou dít zázraky.
Já Vás ale zklamu, trakaře z nebe nepadají a ani Zázrak Vám do klína nespadne, když pro to něco neuděláte.

Co když na afirmace nevěřím?

Podle mého názoru za zkoušku stojí vše, nemyslíte?
Nemusíte si říkat naučené fráze z internetu nebo z knížek.
Můžete začít u toho, že si řeknete, že se přijímáte (například: ,,Ahoj, už Tě vidím (a Vaše jméno)., Přijímám se (a Vaše jméno).“ )
-> nebojte po pár dnech či týdnech to půjde dál a nakonec se můžete dostat do stavu, kdy se budete milovat.

Jde o to si říkat vše po malých dávkách, i když tomu ze začátku nevěříte… Jak jsem už 2x říkala, začněte se chválit nejdřív za věci, co děláte, pak se začněte přijímat, potom přijde fáze lásky a pak slovo milovat. Za zkoušku to stojí, co myslíte?

Jde to krok za krokem, ale každou věc a to i afirmaci byste měli něčím podpořit.
Proto je důležité si uvědomit, co Vše se Vám na sobě nelíbí a proč. Klidně si to řekněte. Tím, že to vyjde napovrch, se pak můžete přijmout taková, jaká jste. Budete vědět proč. Proč se Vám nelíbí Vaše břicho? Nebo malá či velká prsa? Je to kvůli Vám? Vám se to nelíbí? Nebo je to kvůli partnerovi? Okolí? Kvůli oblečení, které byste si ráda koupila?
Řekněte si pravý důvod a to bez lhaní! Buďte k sobě plně upřímná. Když už ne k nikomu jinému, tak alespoň k sobě buďte.

Dám vám znovu příklad s malým dítětem.
Protože i malé dítě dělá krok za krokem a je vytrvalé, i když mu ze začátku nic moc nejde. Ale je tak vytrvalé, že začíná opravdu krůček po krůčku.

Nejdříve začíná vnímat svět, cítit vůně, pozná na dálku hlas své matky a dokonce i její přirozenou vůni.
Dále pak vše vidí a učí se přetáčet, zvedat hlavičku, sedět a nakonec lézt a chodit.

To vše jde krok za krokem a tak je to s celým koloběhem života.

POZOR! Dítě také neví, že to zvládne, neví, co vše ze začátku dokáže a také do toho jde!

Naučte se nejdřív poslouchat, poslouchat sami sebe, své vnitřní já.
Pak poznávejte své chutě,co se vám líbí a nelíbí a otevřete oči na sebe samotný a začněte se jako to malé dítě radovat z každého krůčku, co uděláte.
I tyto kroky Vám mohou přinést Ovoce a tak, jako malé dítě se naučí chodit, tak Vy se naučíte chodit ve svém vlastním světě zázraků…

K tomu Vám jeden zázrak povím já. Vy už jste jednou to dítě bylo. Už jste tím vším jednou prošli a tím pádem se to nemusíte učit, stačí si to jen zopakovat, jen si to připomenout…

Tak co rozhodli jste se správně používat afirmace ? Pokud Ano, tak Vám ještě jednou prozradím první kroky

 1. Řekněte si, co opravdu chcete, jak byste měli vypadat? Proč byste tak měla vypadat? Nebo co vše si ve svém životě přejete? Jaký chcete mít život?
 2. Zjistěte, co rádi nemáte/ proč, a co chcete změnit, jen tak můžete na tom všem pracovat.
 3. Jděte krůček po krůčku -> viz předchozí shrnutí nahoře
 4. BONUS : Zapojte svou fantazii (
  – Tím jak si představujete ve své hlavě věci a promítáte si je, jako film, tak Vaše podvědomí nerozezná jestli to je lež nebo realita. Proto z ničeho nic pocítíte vlnu štěstí! Ještě aby ne, představujete si přece, že jste šťastný ne?

 (Je to jako když koukáte na nějaký film a hlavní hrdina umře. Co se stane? Většina lidí začně být smutných, anebo dokonce začnou brečet. Vy sice víte, že to je jen film, ale Vaše podvědomí to neumí rozeznat a tak se plně vcítí do filmu.)Proto když si říkáte nějakou větu, nebo-li afirmaci, tak se do ní vciťte. Prociťte jí, jako kdybyste danou věc už měli, a tak to opakujte stále dokola ( pokud s tím vším začínáte, tak opravdu krůček po krůčku).

Jak to mám já? 

Po pravdě, Já svůj život nenáviděla. Měla jsem nastudováno milion knih o osobním růstu, o afirmacích, o zákonu přitažlivosti, NLP, apod., ale nic, tím myslím vůbec nic mi nefungovalo v osobním životě.
Vždy jsem si pokládala otázku: ,,Kde jsem udělala chybu?“

Až jsem jednoho krásného dne na to přišla.
Znáte to, ráno vstanete, jdete do koupelny, koukáte na sebe do zrcadla a čistíte si zuby. A najednou to přijde, ten velký AHA moment!
Najednou mi docvaklo, že to je ono, že nemůžu vše dělat podle knížek a naučené fráze se učit.

To nejdůležitější, co bych měla udělat je…. BÝT SAMA SEBOU!

Být v přítomném okamžiku a soustředit se jen na ten okamžik, kontrolovat své myšlenky a když budu chtít nějakou frázi aplikovat do svého života, tak si jí umět představit!

Jak se říká, kam směřuje pozornost, tam to roste 😉

A nyní? -> Svůj život miluji. Plním si své sny a jsem otevřená novým příležitostem, které mi život přináší. Vím, že jsou v mém životě z nějakého důvodu.
Život je hra a je potřeba ho tak brát. Kdo nehraje, tak nepozná ani tuto hru a ani svůj život.

Nyní už vím, co chci a vím, že už v tuto chvíli, co Vy čtete tyto řádky, se mi plní další sen.

Ano, přiznávám, ne vždy to je procházka růžovou zahradou, ale kdyby to tak bylo, tak už to není hra. Vždy vše má svůj důvod. A nic není špatně. 😉

Zkuste nad tím popřemýšlet.
Jak to máte Vy? Víte co ve svém životě opravdu chcete? Víte co je pro Vás důležité? A Hlavě! Dokážete do svého života pustit i to, co tam má přijít? Třeba možná i za účelem Vašeho dalšího učení a růstu? Co je Vaším hnacím motorem za Vašemi sny?

Sepište si to na papír a třeba budete mile překvapeni.

PLUS -> zkuste si napsat i své vlastní afirmace-> inspiraci najdete úplně všude ( knížky, internet….apod.)

 

Prosím sdílejte a lajkujte tento článek na facebooku, pokud se Vám líbil a pomohl Vám lépe věci pochopit. Třeba by mohl pomoci s pochopením a uvědoměním i dalším lidem, a to je právě můj cíl …..

 

Mějte se fanfárově

Veronika

Veronika Kocábková
Pomáhám lidem, se oprostit od člověka, který jim psychicky nebo fyzicky ubližuje. Díky mým zkušenostem učím lidi, jak se postavit zpátky na vlastní nohy a ZNOVU najít smysl života. ! Můj příběh si přečtěte zde >>
Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.

 • Poznejte krásu svobodného života! :)

  Všude kolem nás jsou lidé, co s námi manipulují. Nejčastějšími lidmi, jsou naši partneři a proto vám zde ukáži, jaké mají nejčastější triky, jak je poznat a nenechat se namotat na pomyslnou pavučinku lží.

 • Nejnovější příspěvky
 • Rubriky