Díky mým zkušenostem učím lidi, jak se postavit zpátky na vlastní nohy a ZNOVU najít smysl života. A to tak, aby žili v lásce, radosti a hojnosti bez manipulace okolí.

Kdo jsem?

 Na začátek se vám představím, jmenuji se Veronika Kocábková a jsem člověk, který i přesto, že prošel peklem, znovu objevil krásu života.

Je to neuvěřitelné, kam jsem se po dvou letech dostala. Až teď po porodu své dcery mohu říct, že vím, jak je život krásný, plný svobody, lásky a něhy. Je to život, který chci žít! Užívat si každý den naplno a nečekat na to, co by mohlo přijít. Vím, jaké to je milovat sama sebe a mít sebevědomí v tom co dělám.

Cítím ohromnou vděčnost, za to co mám a koho mám vedle sebe.

Především za krásnou a zdravou dvouletou dceru, kterou nadevše miluji. Děkuji, že ji mohu vychovávat v domě plném Lásky, něhy a porozumění, domě, kde se ví, že život se má žít a ne jen přežívat! Děkuji, že mohu kdykoli jen tak ležet a vychutnávat si přítomnost dění kolem. Vědět, že tady se nic nemůže stát. Že jsem v bezpečí. My obě. 

Ale jak jsem se k tomu dopracovala? Bylo za tím něco?

Ano, bylo, kus tvrdé práce.

Povím vám příběh jak se z docela normální, sebevědomé 22leté holky, stala troska, která skoro nevěděla, kdo je.

Začalo to v srpnu roku 2012, kdy jsem odjela do Norska za prací a studiem. 

Chtěla jsem si zde udělat jazykový kurz a časem dodělat Vysokou školu.
Práci jsem již měla zařízenou v malém sport baru. A právě v tomto baru jsem hned druhý den potkala člověka, který se pak stal mým partnerem. Říkejme mu třeba Frankie.

Frankie, původem z Čech, byl o 23 let starší než já, takže jsem v něm hledala takové to své české zázemí. Nic jsem s ním nechtěla mít, ale osud tomu chtěl a o 2 měsíce později z toho byl vztah.  A protože si nepřál, abych pracovala, tak jsem ze dne na den skončila. V tu chvíli mi ještě nedocházelo, že se na něm stávám postupně stále více závislá a to i po existenční stránce.

V Norsku je k dočasnému pobytu delšímu než 3 měsíce potřeba mít zaměstnání, případně studium.

Nicméně on díky svým konexím dokázal zařídit i toto, a tak jsem mohla zůstat a přitom nepracovat. 
Netrvalo ale dlouho a můj růžový sen začal blednout. Jednotlivé dílky kruté mozaiky reality do sebe neúprosně zapadaly a já postupně pochopila, jak dokázal podobné věci zařídit, kým doopravdy je.

Když jsem se pak nesměle ozvala, že mne nicnedělání ubíjí, obrátil to proti mně. 
Vždyť jsem mladá a nezkušená, tak tomu přeci nemohu rozumět a ON říká, že teď již to tady sama nezvládnu, že bez něj to nepůjde, ale také, že mne miluje a potřebuje. Ano zní to trochu schizofrenicky, také jsem se tak cítila a navíc… začínala jsem se bát.

Teď vím, že to bylo špatně, neviděla jsem, jak moc se mnou manipuluje a jak mne má přesně tam, kde mne chce mít.

Postupně ničil mé sebevědomí, aniž bych si to vůbec uvědomovala, dokonce začalo citové vydírání, že ho nemám ráda, když s ním nejdu spát nebo když s ním nechci jít tam a tam. Bylo to hrozné. Jeho chování jsem snášela stále hůř.

Takovou dobu mi trvalo, než jsem pochopila a uvědomila si, jak daleko jsem zašla a jak hluboko jsem klesla. V Té době jsem vůbec netušila, jakou hru se mnou hraje, a já se krásně zamotávala do jeho pavučinky, ze které jsem neuměla odejít.

Byl to jak špatný sen, kde jsem se začala bát o svůj život, ale bylo pozdě na to utéct.

Jakmile na mě poznal, že se mi něco honí hlavou, tak si dal další skleničku irské whisky s Guinessem a řekl „hlavně nemysli na to, že někam odejdeš, já si Tě najdu všude. Své lidi mám i v Česku a tam by doplatila na tvé chování i Tvá rodina.Pokud je miluješ, začni se podle toho chovat, ať se za Tebe nemusí stydět. Vždyť se na sebe podívej, myslíš si, že by byli rádi, kdyby Tě viděli?

Jen díky mě něco znamenáš, beze mne jsi troska, nula, která by zde nejspíš již ani nebyla. Jestli se vrátíš, bude všem jasné, že jsi opět selhala, nezvládla to a přinesla zase jen zklamání. Neschopná dcera, kterou mají zpátky na krku. To opravdu chceš?! “

V tu dobu jsem neviděla tu manipulativní techniku a opravdu jsem se styděla a bála. Neuvědomovala jsem si, co to je za člověka a neviděla rysy manipulátora. Jak bych také mohla, když mé sebevědomí bylo pod bodem mrazu.

Několikrát mne zmlátil a já až teď vím, že jsem byla úplně v jeho moci.

Myslela jsem si, že to vše je má chyba, já ho naštvala, já si to zasloužila anebo jsem ho snad vyprovokovala? Myslela jsem, že si za to vše mohu sama.

Jednoho dne to vyvrcholilo tak, že dorazila policie. 

Bála jsem se tak moc, že jsem proti němu nedokázala vypovídat, věřila jsem jeho pohádce, že má lidi všude.

Když ho propustili, tak mne kontaktoval a byl jako vyměněný. Omluvil se a slíbil mi, že se změní. Tvrdil, že jsem pro něj tak důležitá, že kvůli mně všeho nechá, zahodí svůj starý kriminální život a odstěhuje se se mnou do Dánska.

A co myslíte, že se stalo? Znovu jsem mu uvěřila a do Dánska s ním odjela.

Jak asi správně tušíte, netrvalo dlouho a jeho pravé já bylo zpět. Bohužel jsem během té doby otěhotněla. Jako jediné východisko jsem viděla návrat zpět do ČR, kde jsem doma. Za pomoci dánského lékaře jsem vymyslela způsob jak Frankieho přesvědčit, aby mi to umožnil, byť pojede se mnou.

Konečně jsem byla doma. Příběh ale pokračoval a happy end stále v nedohlednu. Frankie se pokoušel poštvat mne proti vlastním rodičům. Používal manipulativní techniku, kterou ovládal bravurně.

Manipulaci u takového člověka ani nepoznáte, sousedi a celé okolí jej milovali. Všichni si mysleli, jak se máme krásně a jaké mám obrovské štěstí, že jsem potkala tak milujícího partnera.

Když se narodila naše dcera dne 4. 1. 2014 tak jsem stále doufala, že se změní, alespoň kvůli ní a novému začátku. 

Mám ale jedno zjištění, žádný člověk se nedá změnit, pokud on sám nechce a i pak by to bylo těžké. Důležité je si uvědomit Kdo jste vy sami a Jaký život žijete. Jestli jeho anebo svůj. Odpovězte si po pravdě. Za to vám nikdo neublíží. Ba naopak touto základní otázkou můžete změnit celý svůj život.

Samozřejmě měl i dny kdy byl láskyplný a já ho obdivovala a doufala, že se změní.

Dlouhou dobu jsem byla ve spáru manipulativní techniky a možná i Lásky.
Bylo těžké se oprostit od takového člověka, který měl na mě veliký vliv. Nakonec jej spravedlnost dostihla a byl i v ČR v lednu 2014 odsouzen na několik let.

A i zde se historie opakuje. Místo toho, abych byla ráda, tak jsem se mu snažila pomoct ven z vězení. Viděla jsem v tom ohromnou šanci, že si uvědomí, co je pro něho důležité a tak se změní. Dokonce jsem mu denně psala a chodila 1x za měsíc na návštěvy.

Ach ano, až tak jsem byla omámená jeho šarmem a až takovou měl nade mnou moc.

V srpnu roku 2014 jsem si uvědomila, kdo to vlastně je a začala jsem na sobě pracovat. Podstoupila jsem různé kurzy a semináře na osobní rozvoj a sebelásku, kde jsem se znovu začala milovat a já zjistila, že život je krásný a ne tak černý, jak popisuje on. 

Věřte mi, že to pro mne bylo těžké a dalo mi hodně práce se oprostit od takového člověka, který se mnou na dálku stále manipuloval a chtěl mě mít ve své moci. 

Až nyní mohu říct, po všech kurzech a nastudování, že nade mnou nemá žádnou moc. A žiji život, který jsem vždy chtěla.  

A teď?

Beru to jako školu. Hodně mi to dalo, pocítila jsem, jaké to je být na dně, jak po psychické, fyzické i peněžní stránce. Jaké to je se pohybovat mezi zlými lidmi, drogami a alkoholem. Možná kdybych toto nezažila, nevěděla bych, co všechno je v životě možné. A nepochopila jak krásné je žít! A nikdy se nenaučila odvaze udělat krok do neznáma a být sama sebou.

A když jsem to zvládla já, tak věřte, že to zvládnete i vy.

Nejde o to, jaký nátlak na vás dotyčný dělá, ale o to, jaký vy sami máte postoj a jakmile, vy si budete věřit a budete znovu silní, tak věřte, že i dotyčný svůj postoj změní. Ve skutečnosti to jsou lidé, kteří jsou maličcí a chtějí mít nad někým moc, ale jakmile jí nemají, tak se jim zboří jejich domeček z karet.

Nebojte se najít sami sebe a být zase silní. Já Vám mohu tuto cestu ulehčit vyzkoušenými radami a poznatky. 

Takže jsem se rozhodla o své zkušenosti a poznatky ze seminářů a kurzů s Vámi podělit!

Mám pro Vás eBook zdarma s názvem ,,Poznejte 5 nejčastějších triku manipulátorů, dřív než bude pozdě" , který naleznete zde >> 

Též Vám nabízím osobní konzultace, kurzy a semináře... Pro více informací mne můžete kontaktovat na >>

Již teď se těším na naší cestu za objevením krásy života 🙂

Veronika