Byla jsem zpět na místě činu!

Ano, je to tak, jela jsem zpátky do Norska! 

Známá, budeme ji říkat třeba Mary, která mne tam před lety dostala a se kterou máme krásný vztah, mi nabídla, abych za ní přiletěla na prodloužený víkend.

Ale já odpověděla, že ne… Samozřejmě, že jsem se bála.

Asi si každý z Vás si umí představit myšlenky, které se odehrávaly v mé hlavě.

Okamžitě se mi totiž promítnul život s Frankiem. To, kam mně bral, jak se ke mně choval, jak mně mlátil, a já nedokázala ze strachu odejít!

Nevím proč, ale ještě ten večer jsem nad vším znovu přemýšlela.

A v tom nastal nějaký zlom.

Najednou jsem si uvědomila, že on už nademnou nemá žádnou moc a že již dávno nejsem jeho loutkou.
I když v ten moment začal pracovat můj „šotek“, který sídlí v hlavě a dokola mi opakoval, že v Norsku, má Frankie kamarády a ty mi mohou ublížit stejně, jako to dělal on.
Strach jsem měla i z toho, že tam někoho z těchto lidí potkám. Ale řekla jsem si, že i přesto to podstoupím a již se nadále nebudu schovávat.

A tak jsem Mary napsala, že její pozvání s radostí přijímám, ale že budu moci přiletět až ,,našetřím“ peníze.
Ale i přesto jsem byla šťastná, protože vím, že jsem udělala první krok k transformaci svého strachu z toho, co se tam může stát.

Pak přišel šok!

Mary mi poslala mail, kde jsem měla letenku a u ní vzkaz :
„Merry Christmas“

Cože? Nemohla jsem uvěřit svým očím a v tuto chvíli jsem si uvědomila, jakou velikou moc má ROZHODNUTÍ.

Ale vrátím se ke svému strachu

Kladla jsem si otázku, jestli byl vůbec opravdový.
A Ano, pro mne byly všechny tyto strachy opravdové až děsivé. Každá vzpomínka na Frankieho a na život s ním mě ubíjela. Zahnala mě do kouta, kde jsem chvílemi i brečela a říkala si, jak jsem to jen mohla nechat zajít takhle daleko.
Někdy jsem si i vybavila chvíle, co vše mi dělal a jak moc jsem se o svůj život a život mé rodiny bála.

Ale hlavně jsem si VŽDY uvědomila, jak moc jsem byla zmanipulovaná.

Pokračujme dále, asi Vás Zajímá, jak to tedy všechno dopadlo?

Po pravdě, den předem jsem nemohla vůbec spát a v letadle? Tam jsem byla velice nervózní. Dokonce jsem se až klepala strachy, to myslím opravdu vážně a to až tak, že mi letuška přinesla deku, protože si myslela, že mi je zima!!!

 A pak to bylo tady…. Letadlo přistálo!

Jenže se stalo něco, pro mne nečekaného.

Nepohltil mě pocit strachu a beznaděje, který jsem očekávala, ale dostavil se pocit bezpečí a štěstí, jako bych byla doma a ne v Norsku.
Vůbec jsem si tyto pocity neuměla vysvětlit, a u Mary tento pocit ještě více sílil. Nakonec jsem se rozhodla tomu přestávat klást takový důraz a zaměřila jsem se hlavně na Mary a všechny známé, který k ní přišli, aby mne po 4 letech znovu viděli!
Po pár hodinách rozebírání našich životů, jsme se shodli na tom, že bychom měli navštívit bar ve kterém jsem potkala Frankieho, abych to už měla za sebou.

No, nervozita se objevila, né že né

Ale i přesto jsem tam vešla a hned jsem viděla několik lidí, co jsme s Frankiem znali. Všichni se na mne koukali a nevěděli kam mne zařadit, až pak zavolali „VERONIKA!!!“                                                           A začali se se mnou s radostí bavit! Všichni byli úžasní a já byla vděčná za to, že jsem je potkala a pochopila jsem, že jsem se opravdu bála zbytečně. Že jsem si jen vytvářela domněnky ve své hlavě.

Hned další den jsem obešla nejznámější místa, kam jsem s Frankiem chodila. A víte co? Já neměla vůbec žádnou zášť k těmto místům a vůbec jsem se ničeho nebála! Ba naopak cítila jsem ohromnou energii ve svém těle.

Až když jsem tam byla, tak jsem pochopila, že Norsko je pro mne druhý domov, který vždy bude v mém srdci, a nenechám si ho kazit vzpomínkami z MINULOSTI.

Takže Norsko! Já tě miluji a vždy budu!

A nějaká rada na závěr?

  • Nebojte se svých strachů, ať už jsou jakýkoliv. Protože nakonec možná zjistíte, že nejsou takový, za jaký je považujete.
  • Zkuste vykročit vpřed a udělat ten první krok k Vaší transformaci
  • A hlavně, nepodceňujte sílu Rozhodnutí! Má to takovou moc, o jaké se Vám ani nezdálo

 

Přeji Vám krásné dny bez Vašich strachů 😉

Veronika

Veronika Kocábková
Pomáhám lidem, se oprostit od člověka, který jim psychicky nebo fyzicky ubližuje. Díky mým zkušenostem učím lidi, jak se postavit zpátky na vlastní nohy a ZNOVU najít smysl života. ! Můj příběh si přečtěte zde >>
Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.

  • Poznejte krásu svobodného života! :)

    Všude kolem nás jsou lidé, co s námi manipulují. Nejčastějšími lidmi, jsou naši partneři a proto vám zde ukáži, jaké mají nejčastější triky, jak je poznat a nenechat se namotat na pomyslnou pavučinku lží.

  • Nejnovější příspěvky
  • Rubriky