5 způsobů, jak si zvednout sebevědomí

5

ZPŮSOBŮ, JAK SI ZVEDNOUT SEBEVĚDOMÍ

 

Podle mého názoru si nízkým sebevědomím prošla většina z vás, a tak si myslím, že bych toto téma mohla více rozebrat a ukázat vám i svou vlastní zkušenost.

Sama jsem si prošla obdobím, kdy jsem si nevěřila.

Nedokázala jsem jít na úřad, kde jsem žádala o podporu. Protože mne děsil jejich verdikt.
Též jsem nedokázala mluvit s lidmi kolem sebe, natož přemýšlet o nějaké budoucnosti a mít své vlastní cíle.

Byla to úplná bezmoc.

sad-505857_640Takové to, když máte nějaké sny a moc rádi byste něco ve svém životě dokázali, ale neustále slýcháte, že na to nemáte, že jste k ničemu, a tak se raději na vše vykašlete a jdete s davem.

Já tento pocit znám velice dobře a není mi moc příjemný.

Povím vám mou vlastní zkušenost…

Jak již víte, tak jsem si tímto vším prošla a to hlavně díky Frankiemu, kdy ze mne dokázal udělat úplnou trosku, která skoro ani neví, kdo je.
Ano, tehdy jsem měla své nejnižší sebevědomí.

A jak se to stalo?

girl-863686_640Ono stačí denně slýchávat, že jsem k ničemu, a že vždy zůstanu chudinkou.

Jakmile jsem se pokoušela získat nějakou práci, tak mi říkal, že žádnou neseženu, ale že v gastronomii mne dělat nenechá, protože podle něho to je podřadná práce.

Nechápala jsem…

Proč mne nenechá dělat práci, které rozumím?
Potřebovala jsem vypadnout mezi lidi a ne pořád sedět doma v jeho přítomnosti.

Jenže, já se nedokázala ani ozvat. Věděla jsem, že to bude zbytečné a jen bych si vyslechla další výsměch. Tak proč se snažit?
A tak den za dnem ničil mé sebevědomí.

Musím říct, že jsem se z této uzavřené ulity hrabala ještě rok po jeho uvěznění.
Ano, až tak byl jeho nátlak silný.

Naštěstí mám podporující rodinu, díky které jsem znovu našla sama sebe.

Začala jsem se věnovat osobnímu rozvoji a pak doma na sobě intenzivně pracovala a věřte, že to funguje!

Dokonce jsem tento rok svou práci: znovu hledání mé osoby, podpořila různými semináři a kurzy.
Pro někoho zbytečné, pro mne to je hobby, které mě osobně velice baví.

Je to vše o psychologii člověka, která je pro mne velice zajímavá věc a je neuvěřitelné kam lidská mysl dokáže zajít. Proto je to z mého pohledu velice krásné studium, při kterém zjistíte, kdo a co jste vůbec za člověka.

A jak jsem se z toho vůbec dokázala dostat? Jaké byly mé první kroky?

 • 1.) Vyřaďte nepodporující přátele
  – Podle mého názoru byste měli mít kolem sebe lidi, kteří vás milují a dokáží vám podat pomocnou ruku, když zrovna potřebujete.
 • 2.) Začněte se mít ráda
  – tak toto je velice důležitá složka! Jakmile ztratíte své sebevědomí, tak přestáváte mít ráda sama sebe. A to je chyba! Udělejte každý den nějaký krok. Například každé ráno se na sebe v zrcadle podívejte, usmějte se a řekněte si, že se máte ráda.
  Též se za vše chvalte, jak jste dobře uvařila oběd, a jak se vám to a tamto povedlo. Zní to jako hloupost, ale tyto maličkosti jsou pro vaše vnitřní dítě velice důležité.
 • 3.) Najděte si své hobby
  – najděte si něco, co vás bude bavit, ať už to je sport nebo poslouchání muziky ve vašem oblíbeném křesle. Na tom nesejde, ale je velice důležité si najít něco, co vás baví, co vás uvolní. Mě velice pomáhalo čtení knih, procházka v přírodě, nebo projížďka na koních.
 • 4.) dělejte si radosti
   – pokaždé, když vám přijde výplata, tak první věc, kterou byste měla udělat je, si něco koupit pro sebe! Nezáleží na tom, jestli to bude nějaké oblečení, nebo jen oblíbená čokoláda. Ale důležité je, si udělat radost! A to opravdu pokaždé! Uvědomte si, že jste důležitá a každému udělá radost malá pozornost. 😉
 • 5.) Nestresujte se
  – Ano, přesně tak. Přestaňte myslet na svou minulost a hlavně se nestresujte budoucností!               Přijměte fakt, že minulost již nezměníte, ta se prostě už stala a udělila vám nějakou lekci, ze které se máte něco naučit. A pak je tady budoucnost. Tam bych směřovala akorát vaše cíle a sny. Ale zbytečně se tím nestresujte. To nejdůležitější, co můžete udělat je, se věnovat právě tomuto         okamžiku ve kterém se právě nacházíte! Nic jiného neexistuje.

Začněte mít ráda tento život se vším, co vám přináší, protože je to velice přínosné a krásné!

woman-591576_640Každý den si můžete udělat, takový, jaký vy chcete. Objevte krásu v každém dnu, co máte.

Pokud jste utahaná z těchto dnů, kdy je chvíli teplo a pak zase zima, tak nezoufejte, vše má svůj důvod. A i takovou chvíli si užívejte.

Vždyť můžete relaxovat, poslouchat oblíbenou muziku, malovat si – dobré jsou antistresové omalovánky pro dospělé, kde se úplně uvolníte a zapojíte svou fantazii, též můžete tančit nebo si zpívat, tím podpoříte svou vnitřní ženu a pomalu budete nacházet sama sebe. Tu sebevědomou duši, která je nyní ve vás stále uzamčená.

Takže hurá do toho! Já vám budu držet palce, abyste to zvládly na jedničku, a kdybyste měly jakékoliv dotazy, tak mne samozřejmě neváhejte kontaktovat.

Jsem tady pro Vás 🙂

S Láskou V.

 

Veronika Kocábková
Pomáhám lidem, se oprostit od člověka, který jim psychicky nebo fyzicky ubližuje. Díky mým zkušenostem učím lidi, jak se postavit zpátky na vlastní nohy a ZNOVU najít smysl života. ! Můj příběh si přečtěte zde >>
Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.

 • Poznejte krásu svobodného života! :)

  Všude kolem nás jsou lidé, co s námi manipulují. Nejčastějšími lidmi, jsou naši partneři a proto vám zde ukáži, jaké mají nejčastější triky, jak je poznat a nenechat se namotat na pomyslnou pavučinku lží.

 • Nejnovější příspěvky
 • Rubriky